Майже 16 млрд гривень загалом залучили організатори онлайн-аукціонів з продажу активів у справах з процедури банкрутства за увесь час його реалізації в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі з 2019 року.


На 2.7 млрд грн на електронних торгах продали майна банкрутів після початку повномасштабної війни.


Станом на жовтень 2023 від початку реформи з системою онлайн-аукціонів працюють майже п’ять сотень арбітражних керуючих, які оголошують торги з продажу прав вимоги або активів банкрутів. За чотири роки за результатами успішних торгів було укладено майже 5 тисяч угод, 1.7 тисяч яких — після 24 лютого 2022 року.


“Чотири роки тому, у жовтні 2019-го, запроваджені зміни до Кодексу про банкрутство заклали прозорі та публічні процедури реалізації активів через державні онлайн-аукціони з рівним доступом кожного до конкуренції за таке майно. Щобільше це дозволило залишити в минулому контрольовний продаж такого майна в Україні та залучати у прозорий спосіб кошти для розрахунків з кредиторами банкрутів. Ринок банкрутства в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі складає за обсягом доходів пʼяту частку. Лише з початку року організатори провели понад тисячу успішних онлайн-аукціонів з продажу майна банкрутів, що дозволило їм залучити понад 2 млрд гривень для погашення заборгованості перед їхніми кредиторами”, — зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.


Найактивніше із ринком працювали як організатори торгів такі арбітражні керуючі Олександр Чикильдін — 428 успішних аукціонів, Віталіна Ющенко — 377, Олег Чичва — 300.


За право придбати майно банкрутів на державних електронних торгах у середньому змагається 2 учасники. Водночас найконкурентнішими у справах в процедурі банкрутства були онлайн-аукціони з продажу авто, що належало банкруту ТОВ "Торговий дім "Насіння", — за нього змагалося майже 40 учасників, а за майно банкрута ДП "УГК "Nemiroff" конкурували 36 підприємців.


Найбільше доходу організатори отримали з продажу нерухомості боржників — більше 12.8 млрд грн, права вимоги за кредитними договорами принесли понад 720 млн грн доходу, земельних ділянок — понад 400 млн грн.

Найдорожчими проданими на онлайн-аукціонах активами в процедурі банкрутства є:

- частина майна ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" за 9.2 млрд гривень,

- активи ПАТ “Іллічівський олійножировий комбінат”, серед яких земельні ділянки, нерухомість, — майже 700 млн грн,

- рухоме та нерухоме майно ТОВ “Амстор” — за майже 460 млн грн,

- майно, що належало ДП “Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд”, — за понад 450 млн грн,

- обладнання та комплекс будівель ТОВ "Айс Термінал" — за понад 400 млн грн.


Нині в системі оголошено ще 130 аукціонів вартістю майже 1.4 млрд грн. Найдорожчими лотами, які наразі виставлені на онлайн-аукціони, є нежитлові приміщення готелю “Круїз” у справі про банкрутство ПАТ «Туристично-Виробнича фірма “Чорне Море” вартістю 770 млн грн та дебіторська заборгованість ТОВ «Бориспільський комбікормовий завод» з оголошеною вартістю майже 100 млн грн. За ці та інші активи може позмагатися кожен охочий, хто відповідає вимогам законодавства України, зареєструвавшись на одному з акредитованих майданчиків.


Нагадаємо, у червні 2023 року Благодійний Фонд Сергія Притули переміг на онлайн-аукціоні в державній електронній системі Прозорро.Продажі з викупу армійських шасі в рамках справи про банкрутство АТ «АК «Богдан Моторс», яку відкрили у грудні 2020 року.


ДОВІДКОВО:

Продаж майна підприємств та осіб, які збанкрутіли, відбувається в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі відповідно до постанови Кабміну з жовтня 2019 року. АТ “Прозорро.Продажі” гарантують безпечність торгів, неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника до участі в аукціоні, а також можливість кожному в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами та їхніми результатами.

Поділитися:

Читайте також:

Всі новини